Mətbuat şərhi 28 oktyabr 2022
Oktyabrın 27-28-də Paris şəhərində UNESCO baş qərargahında Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbovun sədrliyi ilə Bədən Tərbiyəsi və İdman üzrə Hökumətlərarası Komitənin (CIGEPS) növbəti sessiyası keçirilib.
Sessiya çərçivəsində, oktyabrın 28-də nazir Fərid Qayıbov Bədən Tərbiyəsi və İdman üzrə Nazirlərin və Yüksək Vəzifəli Şəxslərin VII Beynəlxalq Konfransının (MINEPS VII) Bakıda keçirilməsi ilə bağlı komitə üzvlərinə Azərbaycana dair təqdimatla çıxış edib. Sonra Azərbaycan Hökuməti ilə UNESCO arasında MINEPS VII konfransının 2023-cü ilin martın 14-17-də Bakı şəhərində keçirilməsinə dair ev sahibi müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləni Azərbaycan Hökuməti adından gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, UNESCO tərəfindən isə Baş direktorun Sosial və Humanitar Elmlər üzrə müavini Qabriyela Ramos imzalayıblar.

Press release 28 October 2022
On October 27-28, the next session of the Intergovernmental Committee for Physical Education and Sport (CIGEPS) was held at the UNESCO Headquarters in Paris under the chairmanship of the Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan Farid Gayibov.
As part of the session, on October 28, Minister Farid Gayibov made a presentation on Azerbaijan to the members of the Committee regarding the holding of the International Conference of Ministers and Senior Officials Responsible for Physical Education and Sport (MINEPS VII) in Baku. Then, a host country agreement was signed between the Government of Azerbaijan and UNESCO to host the MINEPS VII on March 14-17, 2023 in Baku.
The agreement was signed by Farid Gayibov, Minister of Youth and Sports on behalf of the Government of Azerbaijan, and Gabriela Ramos, Assistant Director General of UNESCO For Social and Human Sciences, on behalf of UNESCO.