Parisdə ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsi ehtiramla anılıb
Parisdə Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzində müasir müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsi hörmət və ehtiramla anılıb.
Fransadakı səfirliyimizin və UNESCO yanında Daimi Nümayəndəliyimizin birgə təşkilatçılığı ilə Ulu Öndərin xatirəsinə həsr edilmiş virtual konsert olub.
Konsertdən əvvəl Fransadakı səfirimiz Rəhman Mustafayev çıxış edərək, ümummilli lider Heydər Əliyevin həyat yolu və zəngin dövlətçilik fəaliyyəti haqqında məlumat verib.
Sonra Ulu Öndərin xatirəsinə həsr edilmiş konsert olub. Timur Abdikeyev (bariton), Albertin Obert (skripka), Səidə Zülfüqarova (piano), Ağarəhim Quliyev (fleyta), Səddam Novruzbəyov (balaban) Azərbaycan və xarici bəstəkarların musiqilərini səsləndiriblər.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr edilmiş çıxış və konsert Fransadakı səfirliyimizin feysbuk səhifəsindən birbaşa yayımlanıb.

The memory of the national leader Heydar Aliyev has been honored in Paris
The memory of the national leader Heydar Aliyev, the architect and founder of modern independent Azerbaijan, has been honored at the Cultural Center of Azerbaijan in Paris.
A virtual concert dedicated to the memory of the Great Leader was organized by our Embassy in France and our Permanent Delegation to UNESCO.
Before the concert, Ambassador of the Republic of Azerbaijan to France Rahman Mustafayev spoke about the life of the national leader Heydar Aliyev and his rich state activity.
Then there was a concert dedicated to the memory of the Great Leader. Timur Abdikeyev (baritone), Albertin Obert (violin), Saida Zulfugarova (piano), Agharahim Guliyev (flute), Saddam Novruzbeyov (balaban) performed music by Azerbaijani and foreign composers.
The speech and concert dedicated to the memory of the national leader Heydar Aliyev were broadcast live on the Facebook page of our embassy in France.