Azərbaycan və UNESCO arasında gənclər və idman sahəsində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub
Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov Parisdə səfərdədir.
Səfər çərçivəsində nazir F.Qayıbov UNESCO-nun mənzil-qərargahında qurumun Baş direktorunun humanitar və sosial elmlər üzrə müavini Qabriela Ramos ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və UNESCO arasında gənclər və idman sahəsində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub. Tərəflər bu əməkdaşlığın genişləndirilməsi ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar. Bildiriblər ki, gənclər və idman sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi hər iki tərəfin marağındadır.
UNESCO Baş direktorunun humanitar və sosial elmlər üzrə müavini Qabriela Ramosun dəvəti ilə nazir F.Qayıbov UNESCO-da keçirilən “Gənclər COVID-19-un tədqiqatçıları kimi” adlı yüksək səviyyəli siyasi konfransda iştirak edib. Azərbaycanın gənclər və idman naziri konfrans iştirakçılarına ölkəmizin gənclər siyasəti haqqında məlumat verib.

Prospects for cooperation between Azerbaijan and UNESCO in the field of youth and sports were discussed
Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan Farid Gayibov is visiting Paris.
During the visit, Gayibov met with UNESCO Assistant Director-General for Social and Human Sciences Gabriela Ramos at UNESCO Headquarters.
Prospects for cooperation between Azerbaijan and UNESCO in the field of youth and sports were discussed at the meeting. The sides exchanged views on expanding this cooperation. They said it was in the interest of both sides to enlarge cooperation in the field of youth and sports.
At the invitation of UNESCO Assistant Director-General for Social and Human Sciences Gabriela Ramos, Minister Gayibov took part in a high-level political conference entitled "Youth as Researchers of COVID-19" at UNESCO. The Azerbaijani Minister of Youth and Sports informed the conference participants about the country's youth policy.