Noyabrın 29-da AR-in Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin təhsil nazirlərinin onlayn görüşü keçirilib.
Görüşdə açılış nitqi ilə çıxış edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev pandemiya dövründə ölkəmizdə təhsilin davamlılığının təmin edilməsi məqsədilə atılan addımlar, Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi istiqamətində təhsil sahəsində görülən işlər və əldə olunan nailiyyətlər barədə tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Tədbirdə həmçinin UNESCO-nun Baş direktorunun təhsil məsələləri üzrə müavini Stefania Ciannini, İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Baş katibinin təhsil siyasəti üzrə xüsusi müşaviri, təhsil və bacarıqlar üzrə direktoru Andreas Şleyxer və Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin təhsil nazirləri çıxış edərək təhsil sahəsi qarşısında duran çağırışlardan bəhs edib, baş verən yeniliklərlə bağlı öz təcrübələrini bölüşüblər.
Görüş zamanı Qoşulmama Hərəkatı Gənclər Təşkilatının rəhbəri Orduxan Qəhrəmanzadə də çıxış edib və təşkilatın fəaliyyəti haqqında iştirakçılara ətraflı məlumat verib.

On November 29, an online meeting of the Education Ministers of the Member States of the Non-Aligned Movement was held under the organization of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
The Minister of Science and Education Emin Amrullayev, who gave an opening speech at the meeting, informed the event participants about the steps taken to ensure the continuity of education in our country during the pandemic, the work done in the field of education and the achievements reached in the direction of the implementation of the Sustainable Development Goals.
Stefania Giannini, Assistant Director General of UNESCO for Education, Andreas Schleicher, Director for Education and Skills, and Special Advisor on Education Policy to the Secretary-General at the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD), and Ministers of Education of the Non-Aligned Movement Member States spoke about the challenges facing the field of education, shared their experiences regarding the innovations that are happening.
During the meeting, the head of the Youth Organization of the Non-Aligned Movement, Ordukhan Gahramanzade, also spoke and gave the detailed information about the activities of the Youth Organization.