Azərbaycan UNESCO-nun İcraiyyə Şurasının üzvü qismində İŞ-nın 213-cü sessiyasında iştirak edib
26 noyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan UNESCO-nun İcraiyyə Şurasının üzvü olaraq İŞ-nın 213-cü sessiyasında iştirak edib.
Sessiyada UNESCO-nun Baş direktoru Odri Azuley və UNESCO Baş Konfransının 41-ci sessiyasının sədri, Braziliya Federativ Respublikasının UNESCO yanında daimi nümayəndəsi Santiaqo İrazabal Mourao iştirak ediblər.
Sessiya çərçivəsində 2021-2023-cü illər üzrə İŞ-nın sədri vəzifəsinə seçkilər keçirilib və 58 İcraiyyə Şurasının üzvündən 56-sının dəstəyi ilə Serbiyanın UNESCO yanında daimi nümayəndəsi Tamara Rastovak-Siamaşvili İŞ-nın sədri seçilib.
Daha sonra İŞ-nın yeni bürosu təsdiqlənib və beləliklə, sədr müavinləri, Şuranın tərkib hissəssi olan Komissiya və Komitələrin rəhbərləri və tərkibləri müəyyən edilib.
Ölkəmiz aid olduğu Şərqi Avropa ölkələri qrupundan Şuranın Xüsusi Komitəsi və Konvensiyalar və Tövsiyələr Komitəsinin üzvü seçilib.

Azerbaijan participated at the 213th session of the UNESCO Executive Board as a member
On November 26, 2021, Azerbaijan participated at the 213th session of the UNESCO Executive Board as a member.
The session was attended by UNESCO Director-General Audrey Azoulay and Santiago Irazabal Mourao, President of the 41st Session of the UNESCO General Conference, Permanent Delegate of the Federative Republic of Brazil to UNESCO.
During the session, there were held the elections for the post of Chair of the Executive Board for 2021-2023, and with the support of 56 out of 58 members of the Executive Board, the Permanent Delegate of Serbia to UNESCO Tamara Rastovac-Siamashvili was elected.
Then the new bureau of the Board was approved and thus the vice-chairs, heads and members of the Commissions and Committees, which are part of the Board, were determined.
Our country has been elected a member of the Special Committee and the Committee on Conventions and Recommendations from the Eastern European States Group.