UNESCO Baş katibi müavini təşəkkür məktubu ünvanlayıb
UNESCO Baş katibinin təhsil məsələləri üzrə müavini Stefania Giannini Elm və Təhsil Nazirliyinin Ümumi və məktəbəqədər təhsildə məzmun, tədris, qiymətləndirmə şöbəsinin müdiri Vəfa Yaqubluya Beynəlxalq Ekspert Qrupunda səmərəli fəaliyyətinə görə təşəkkür məktubu ünvanlayıb. Məktub şöbə müdirinə UNESCO Beynəlxalq Anlaşma, Əməkdaşlıq və Sülh üçün Təhsil, İnsan Hüquqları və Əsas Azadlıqlarla bağlı Təhsil üzrə 1974-cü il Tövsiyə sənədinin yenidən nəzərdən keçirilməsi məqsədilə yaradılan Beynəlxalq Ekspert Qrupundakı səmərəli fəaliyyətinə görə göndərilib.
Qeyd edək ki, təhsil sahəsində 15 ildən artıq təcrübəsi olan, müvafiq hüquqi sənədlərin hazırlanmasında iştirak edən ekspertlər Beynəlxalq Ekspert Qrupuna seçilib. Ekspert Qrupu tərəfindən yenidən nəzərdən keçirilən və hazırlanan 1974-cü il Tövsiyəsinin 2023-cü ildə keçiriləcək UNESCO Baş Konfransının 43-cü sessiyasında qəbul edilməsi planlaşdırılır.

Stefania Giannini, Assistant Director General of UNESCO for Education, addressed a letter of thanks to Vafa Yagublu, the head of the Content, teaching and assessment department in general and preschool education of the Ministry of Science and Education, for her effective work in the International Expert Group. The letter was sent to the head of the department for her productive activities in the International Expert Group created for the purpose of revising the 1974 UNESCO Recommendation concerning Education for International Understanding, Co-operation and Peace, Education for Human Rights and Fundamental Freedoms.
It should be noted that experts with more than 15 years of experience in the field of education, who participated in the preparation of relevant legal documents, were selected for the International Expert Group. The 1974 Recommendation, as revised and prepared by the Expert Group, is scheduled to be adopted at the 43rd session of the UNESCO General Conference in 2023.